ترانسفورماتور EI تکفاز

ترانسفورماتورها یکی از پرکاربردترین ادوات الکتریکی در سراسر جهان هستند. این دستگاه ها ولتاژهای بالاتر را به پایین تر تبدیل می کنند و بدین ترتیب آنها را برای مصارف خانگی ایده آل می کنند. ترانسفورماتورها انرژی الکتریکی را بین مدارها بدون تغییر فرکانس آنها انتقال می دهند. انواع مختلفی از ترانسفورماتورها برای پروژه های برقی استفاده می شوند. اگرچه این دستگاه ها از نظر طراحی متفاوت هستند، اما همه از یک اصل اساسی قانون فارادی پیروی می کنند.

ترانسفورماتور قدرت تک فاز دستگاهی است که از یک جریان AC تک فاز استفاده می کند. این بدان معنی است که ترانسفورماتور به چرخه ولتاژ بستگی دارد، که در یک فاز زمانی یکپارچه کار می کند. این ترانسفورماتورها برای پایین آمدن سیگنالهای الکتریکی از راه دور به سطح قدرت استفاده می شوند، که در کاربردهای تجاری سبک و همچنین کاربردهای مسکونی مورد استفاده قرار می گیرند.

تغییر در جریان با نسبت سیم‌ پیچ اولیه (ورودی) به سیم‌ پیچ‌های ثانویه (خروجی) تعیین می‌شود. بسیاری از ترانسفورماتورهای تک فاز اجازه می دهند نسبت های تعداد دور قابل تنظیم را داشته باشند، با این حال برخی دیگر نسبت 1 : 1 ثابت دارند که می تواند برای جداسازی و ایزوله کردن مدارها استفاده شود.

بیش‌ترین ولتاژ در ترانسفورماتورهای تک‌فاز با توجه به مقررات صنعتی و زیرساخت‌های تاسیساتی متفاوت است.

محصولات دیگر